Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
incilde Geçen Su Testisi Taşiyan Adam Kimdir? (Kar©glanin 30 Ocak 2016 Vaazi)
RasitTunca-2 

incilde Geçen Su Testisi - Su Bidonu ve ibrik Taşiyan Adam Kimdir?

(Kar©glanin 30 Ocak 2016 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَجَآءَ مِنۡ أَقۡصَا ٱلۡمَدِينَةِ رَجُلٌ۬ يَسۡعَىٰ قَالَ يَـٰقَوۡمِ ٱتَّبِعُواْ ٱلۡمُرۡسَلِينَ (٢٠) ٱتَّبِعُواْ مَن لَّا يَسۡـَٔلُكُمۡ أَجۡرً۬ا وَهُم مُّهۡتَدُونَ (٢١) وَمَا لِىَ لَآ أَعۡبُدُ ٱلَّذِى فَطَرَنِى وَإِلَيۡهِ تُرۡجَعُونَ (٢٢) ءَأَتَّخِذُ مِن دُونِهِۦۤ ءَالِهَةً إِن يُرِدۡنِ ٱلرَّحۡمَـٰنُ بِضُرٍّ۬ لَّا تُغۡنِ عَنِّى شَفَـٰعَتُهُمۡ شَيۡـًٔ۬ا وَلَا يُنقِذُونِ (٢٣) إِنِّىٓ إِذً۬ا لَّفِى ضَلَـٰلٍ۬ مُّبِينٍ (٢٤) إِنِّىٓ ءَامَنتُ بِرَبِّكُمۡ فَٱسۡمَعُونِ (٢٥) قِيلَ ٱدۡخُلِ ٱلۡجَنَّةَۖ قَالَ يَـٰلَيۡتَ قَوۡمِى يَعۡلَمُونَ (٢٦) بِمَا غَفَرَ لِى رَبِّى وَجَعَلَنِى مِنَ ٱلۡمُكۡرَمِينَ (٢٧) ۞ وَمَآ أَنزَلۡنَا عَلَىٰ قَوۡمِهِۦ مِنۢ بَعۡدِهِۦ مِن جُندٍ۬ مِّنَ ٱلسَّمَآءِ وَمَا كُنَّا مُنزِلِينَ (٢٨) إِن كَانَتۡ إِلَّا صَيۡحَةً۬ وَٲحِدَةً۬ فَإِذَا هُمۡ خَـٰمِدُونَ (٢٩) يَـٰحَسۡرَةً عَلَى ٱلۡعِبَادِ‌ۚ مَا يَأۡتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلَّا كَانُواْ بِهِۦ يَسۡتَہۡزِءُونَ (٣٠) أَلَمۡ يَرَوۡاْ كَمۡ أَهۡلَكۡنَا قَبۡلَهُم مِّنَ ٱلۡقُرُونِ أَنَّہُمۡ إِلَيۡہِمۡ لَا يَرۡجِعُونَ (٣١) وَإِن كُلٌّ۬ لَّمَّا جَمِيعٌ۬ لَّدَيۡنَا مُحۡضَرُونَ (٣٢) وَءَايَةٌ۬ لَّهُمُ ٱلۡأَرۡضُ ٱلۡمَيۡتَةُ أَحۡيَيۡنَـٰهَا وَأَخۡرَجۡنَا مِنۡہَا حَبًّ۬ا فَمِنۡهُ يَأۡڪُلُونَ (٣٣) وَجَعَلۡنَا فِيهَا جَنَّـٰتٍ۬ مِّن نَّخِيلٍ۬ وَأَعۡنَـٰبٍ۬ وَفَجَّرۡنَا فِيہَا مِنَ ٱلۡعُيُونِ (٣٤) لِيَأۡڪُلُواْ مِن ثَمَرِهِۦ وَمَا عَمِلَتۡهُ أَيۡدِيهِمۡ‌ۖ أَفَلَا يَشۡڪُرُونَ (٣٥) سُبۡحَـٰنَ ٱلَّذِى خَلَقَ ٱلۡأَزۡوَٲجَ ڪُلَّهَا مِمَّا تُنۢبِتُ ٱلۡأَرۡضُ وَمِنۡ أَنفُسِهِمۡ وَمِمَّا لَا يَعۡلَمُونَ (٣٦) وَءَايَةٌ۬ لَّهُمُ ٱلَّيۡلُ نَسۡلَخُ مِنۡهُ ٱلنَّہَارَ فَإِذَا هُم مُّظۡلِمُونَ (٣٧) وَٱلشَّمۡسُ تَجۡرِى لِمُسۡتَقَرٍّ۬ لَّهَا‌ۚ ذَٲلِكَ تَقۡدِيرُ ٱلۡعَزِيزِ ٱلۡعَلِيمِ (٣٨) وَٱلۡقَمَرَ قَدَّرۡنَـٰهُ مَنَازِلَ حَتَّىٰ عَادَ كَٱلۡعُرۡجُونِ ٱلۡقَدِيمِ (٣٩) لَا ٱلشَّمۡسُ يَنۢبَغِى لَهَآ أَن تُدۡرِكَ ٱلۡقَمَرَ وَلَا ٱلَّيۡلُ سَابِقُ ٱلنَّہَارِ‌ۚ وَكُلٌّ۬ فِى فَلَكٍ۬ يَسۡبَحُونَ (٤٠) وَءَايَةٌ۬ لَّهُمۡ أَنَّا حَمَلۡنَا ذُرِّيَّتَہُمۡ فِى ٱلۡفُلۡكِ ٱلۡمَشۡحُونِ (٤١) وَخَلَقۡنَا لَهُم مِّن مِّثۡلِهِۦ مَا يَرۡكَبُونَ (٤٢) وَإِن نَّشَأۡ نُغۡرِقۡهُمۡ فَلَا صَرِيخَ لَهُمۡ وَلَا هُمۡ يُنقَذُونَ (٤٣) إِلَّا رَحۡمَةً۬ مِّنَّا وَمَتَـٰعًا إِلَىٰ حِينٍ۬ (٤٤) وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ ٱتَّقُواْ مَا بَيۡنَ أَيۡدِيكُمۡ وَمَا خَلۡفَكُمۡ لَعَلَّكُمۡ تُرۡحَمُونَ (٤٥) وَمَا تَأۡتِيہِم مِّنۡ ءَايَةٍ۬ مِّنۡ ءَايَـٰتِ رَبِّہِمۡ إِلَّا كَانُواْ عَنۡہَا مُعۡرِضِينَ (٤٦) وَإِذَا قِيلَ لَهُمۡ أَنفِقُواْ مِمَّا رَزَقَكُمُ ٱللَّهُ قَالَ ٱلَّذِينَ ڪَفَرُواْ لِلَّذِينَ ءَامَنُوٓاْ أَنُطۡعِمُ مَن لَّوۡ يَشَآءُ ٱللَّهُ أَطۡعَمَهُ ۥۤ إِنۡ أَنتُمۡ إِلَّا فِى ضَلَـٰلٍ۬ مُّبِينٍ۬ (٤٧) وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا ٱلۡوَعۡدُ إِن كُنتُمۡ صَـٰدِقِينَ (٤٨) مَا يَنظُرُونَ إِلَّا صَيۡحَةً۬ وَٲحِدَةً۬ تَأۡخُذُهُمۡ وَهُمۡ يَخِصِّمُونَ (٤٩) فَلَا يَسۡتَطِيعُونَ تَوۡصِيَةً۬ وَلَآ إِلَىٰٓ أَهۡلِهِمۡ يَرۡجِعُونَ (٥٠) وَنُفِخَ فِى ٱلصُّورِ فَإِذَا هُم مِّنَ ٱلۡأَجۡدَاثِ إِلَىٰ رَبِّهِمۡ يَنسِلُونَ (٥١) قَالُواْ يَـٰوَيۡلَنَا مَنۢ بَعَثَنَا مِن مَّرۡقَدِنَاۜ‌ۗ هَـٰذَا مَا وَعَدَ ٱلرَّحۡمَـٰنُ وَصَدَقَ ٱلۡمُرۡسَلُونَ (٥٢) إِن ڪَانَتۡ إِلَّا صَيۡحَةً۬ وَٲحِدَةً۬ فَإِذَا هُمۡ جَمِيعٌ۬ لَّدَيۡنَا مُحۡضَرُونَ (٥٣)

Sadakallahul Aziym Yasin Suresi 20. den 54. ayete kadar

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

(20) ve cae min aksalmediyneti recülün yes'a, gale ya gavmit tebiul mürseliyne
(21) ittebiu men lâ yes’elüküm ecren vehüm mühtedun
(22) ve maliye la a'büdülleziy fetareni ve ileyhi türceun
(23) eettehizü min dunihi aliheten in yüridnir rahmanü bidurrin lâ tuğni anniy şefaatühüm şey'en ve lâ yünkizune
(24) inniy izen lefiy dalâlin mübiyn (25) inniy amentü birabbiküm fesmeun
(26) giyledhulil cenneh, gale ya leyte gavmiy yalemune
(27) bima gğafere liy rabbiy ve cealeniy minel mükremiyn
(28 ) ve ma enzelna alâ gavmihî min badihî min cündin minessemâi ve ma künna münziliyne
(29) in kânet illâ sayhaten vahideten feiza hüm hamidun
(30) ya hasreten alel ibad ma ye'tiyhim min resulin illâ kanu bihî yestehziun
(31) elem yerev kem ehlekna kablehüm minelguruni ennehüm ileyhim lâ yerciun
(32) ve in küllün lemma cemiun ledeyna muhdarun
(33) ve ayetün lehümül ardulmeyteh ahyeynaha ve ahrecna minha habben feminhü ye'külun
(34) ve cealna fiyha cennatin min nehiylin ve a'nabin ve feccerna fiyha mineluyuni
(35) liye'külu min semerihî ve ma amilethü eydiyhim efelâ yeşkürune
(36) sübhanelleziy halekal ezvace külleha mimma tünbitül ardu ve min enfüsihim ve mimma lâ yalemun
(37) ve ayetün lehümülleyl neslehu minhünnehare feizahüm muzlimune
(38 ) veşşemsü tecriy limüstekarrin leha zalike takdiyrül aziyzil aliym
(39) velkamere kaddernahü menazile hatta a'dekel urcunil kadiym
(40) leşşemsü yenbeğiy leha en tüdrikel kamere ve lelleylü sabikun nehar ve küllün fiy felekin yesbehun
(41) ve ayetün lehüm enna hamelna zürriyyetehüm fiyl fülkil meşhuni
(42) ve halakna lehüm min mislihî ma yerkebun
(43) ve in neşe' nugrikhüm felâ sariyha lehüm ve lâ hüm yünkazune
(44) illâ rahmeten minna ve metaan ilâ hiyn
(45) ve iza kiyle lehümütteku ma beyne eydiyküm ve ma halfeküm lealleküm türhamune
(46) ve ma te'tiyhim min ayetin min ayati rabbihim illâ kanu anha mu'ridiyn
(47) ve iza kiyle lehüm enfiku mimma rezekakümullahü, kalelleziyne keferu, lilleziyne amenû enutimü men lev yesaullahü at'ameh, in entüm illâ fiy dalâlin mübiyn
(48 ) ve yegûlûne meta hazalva'dü in küntüm sadikiyn
(49) ma yenzurune illâ sayhaten vahideten te’huzühüm ve hüm yehissimun
(50) felâ yestetiyune tavsiyeten ve la ilâ ehlihim yerciun
(51) ve nüfiha fiyssuri feizâhüm minel'ecdasi ilâ rabbihim yensilun
(52) galu ya veylena men beasena min merkadina haza ma veader rahmanü ve sadekalmürselun
(53) in kanet illâ sayhaten vahideten feizahüm cemiyun ledeyna muhdarun

Sadakallahul Aziym Yasin Suresi 20. den 54. ayete kadar

---oOo---

Faraklit geldiğinde benim için şahitlik edecektir ve siz de bana şahitlik edersiniz. (Yuhanna, 15:26-27)

Ben size hakkı söylüyorum. Benim gitmem sizin için hayırlıdır. Çünkü ben gitmezsem Faraklit size gelmez. Ama ben gidersem onu size gönderirim. (Yuhanna, 16:7)

Faraklit geldiğinde bütün alemi hataları sebebiyle kınar ve onları terbiye eder. Günah konusunda, çünkü bana iman etmezler. Doğruluk konusunda, çünkü Allah'a gidiyorum ve artık beni göremezsiniz. Ve hüküm konusunda, çünkü bu dünyanın reisinde hükmedilmiştir. Size söyleyecek daha çok şeylerim var, fakat şimdi dayanamazsınız. Fakat o, yani hakikat ruhu gelince, size her hakikate yol gösterecek. Zira kendiliğinden söylemeyecektir, fakat her ne işitirse söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir. (Yuhanna, 16:8-13)

Mesih şöyle dedi: Artık ben sizinle çok söyleşmem. Çünkü bu alemin reisi geliyor. Bende asla onun nesnesi yoktur. (Yuhanna, 14 :30)

İncil'de Geçen "Su Testisini Taşıyan Adam" Hz. Mehdi (as)'a İşaret Etmektedir

(Havariler) O'na(ferkalite -veya Mehdiye), "Nerede hazırlık yapmamızı istersin?" diye sordular. İsa onlara, "Bakın" dedi, "Kente girdiğinizde karşınıza su testisi taşıyan bir adam çıkacak. Adamı, gideceği eve kadar izleyin". (Luka 9-11)...Öğrencilerinden ikisini şu sözlerle önden gönderdi: "Kente gidin, orada su testisi taşıyan bir adam çıkacak karşınıza. Onu izleyin..." (Markos 14 :13)

ÖNEMLI NOT:
Biz avusturya geldigimizde Taş ocaginda işci olduk. ve taş işi tozlu pis iş yani pisden kasdim üstün başin taş delici tabanca tutmakdan tabanca yagi, taş delmekdende, taş tozu, agzin burnun, kafan, sacin ve elbisen taş parclari, toz, pis yag icinde kaliyor birde yorucu ter icinde kaliyor. bir gün icinde giydigin elbisen vücudun kir toz icinde kaliyor, ve ben evlendim ve kiralik ev aradim, bir ev var icinde suyu tuvaleti yok köy evi gibi, bir ev daha buldum suyu ve tuvaleti icinde, ancak hamam odasi ve sicak suyu yok, evin tabani beton, daban tahtasi yok, yerler kişin buz kesiyor. ve ben bu suyu tuveleti icinde olan evi kiraladim. ve taş ocaginda su termostati var, her gün sicak su kayniyor devamli. elektirikli termostat var, ve işden cikinca vakti olan ve evinde suyu olmayan veya benzeri durumlarda olanlar, orda duş kabini var yikanip durlanip evine öyle gidiyor. ve böyle olunca bizim bu firmadaki kaynayan sudan hakkimiz var yani istersek orda banyo edebilcez, amma işde ben , o hakkim olan sicak sudan, iş cikişi her gün olmasada iki güne bir falan bir bidon su götürüyordum, ve laf olmasin diye her gün almiyon, halbuki hakkim. benim kirimi pisimi orda atmam için firma banyo duş kabini yapmiş, benim hakkim olani ben evime götürüyon, o su evet hakkim, cünkü ben en agir işde calişiyon, ilk başlarda günde dört ton taşi elimizde evire cevire oynuyoz, kirip kücük döşeme taşi yapilcak ham taş haline, yani 80 lik 100 lük bulok taşlari önce yariya sonra tekrar böle böle, onlari 54x36X18 veya 42-43x36x18 veya en son hali ile 18X18X36 ya veyada, onunda yarip bir tarafi bozuk olursa 10-12 X18X36 ya kesiyoz. ve böyle olunca elimizde 4 ton taş elli kere evir ,cevir, kaldir, istif et, devir, oyanna devir, buyana devir, cünkü taşin kesimine kezmezsen, taş bozulur, düzgün kesilmez, o yüzden devamli cevirmek durumundasin. elehamdülillah ekmegini taştan cikarmak işde tamda bu olsa gerek alnimiz kicimiz terliye terliye calişdik, hem rizkimizi, hemde sülbümüzü taştan kazandik şükür. ve o günler işde insanlarin taş kalplilerinin cibilliyati olan taşlari adam etme işi bize görev verildi onunla meşgul idik. isa marangozdu o kütük insanlari, odun insanlari adam edip yontuyor, kibarlaştiriyor, ve işe yarar hale getiriyordu, biz ise taş kalpli insanlari nasil yararli hale getirilir uygulmasi yapiyor, hem biz, hemde onlar terbiyet oluyorduk, ve parke taşi yapilcak taşlar kesiyordum, bazen aşagi inip zar makinesindede yollara döşenen 10x12 li zar yapiyordumda ve hal böyle olunca, ter toz pis icinde kaliyoz, ve o su benim hakkim, o birde sicak su. zaten evimde sicak su yok, ve birde ben böyle en agir işde calişmama ragmen o günün parasi ile 13 000 Schling ile 14 veya 14 küsür daha sonra usta olunca 17 aldigim da oldu, netto elime giriyor yani. kılı kılına geciniyoruz. yeni ev kurmuşum. igneden iplige para. daha ev eşyalarimi bile yeni düzüyon, bir takim catal bicak takimi bile alamadim, iki tane kaşik, iki tane catal alabildim,misafir gelse kaşik yok yani, herşey o günlerde birde pahali, bizde sifirdan başladik ikinci sene evlendim öyle birikmiş paramda yok, olanida dügün ve taki parasi ve birde ehliyet araba parasi ettim . ve böyle olunca beni o nagelbergde bidonla su götürürken gören ey nagelbergli markus, incilde o sure nerde geciyor markus bahsinde, yani ey marcus, sen hicmi incil okumadin, "ona nerde hazirlik yapalim deyince havarilere isa dedi : işde o su testisi(bugünkü su bidonu) ile su taşiyan adami evine kadar takip edin" demedimi dedi. ve yine havarilerden biri marcus biride martin ve ey mekanikci martin sen, beni yemekhaneden o su bidonu ile veya calişirken abdest aldigim abdest suyu testim olan naylon ibrigimi taşirken kac kere gördün, ey demirhaneden bakanlar siz görmedinizmi, yani yazinda kişinda karda kişde orda ibrigimle abdest aliyordum, hicmi beni su testisi naylon ibrik taşirken görmediniz, niye hazirlik yapmadiniz orda? eger martinler mertinden ise, marcuslarda marcusdan ise, evet onlarin yani 12 havarinin bilmesi lazim, biz O yuz, ve bizi onlar gördü, ibrik taşir iken ve bunuda cakdirmadan herkese duyurdular,.....
evimize havariler geldi fakat onlar bizim düşmanimizdan haberdar olmadiklarindan onlarida ben o vakitler bilmedim ve bize düşmanlarimiza el vercekler diye onlardan birisini hafifce sanki kovdum.
ve isa diyorki markus 14 de
...............
ve o kovma sonucu isa bize küsdü ve diyorki beni birdaha göremeyeceksin taaki
"Rabbin adı ile gelene övgüler olsun" diyene kadar .
ve biz diyoruz ki şimdi

"Der Gast der im Namen Gottes gekommen ist, sei wilkommen."
yani bunlar bire girince işde GRüs GOT derler yani dinlerini yaşiyor adamlar yani ne diyorlar yani Grüs GOT allahi selmlarim veya allah ile selamlarim veyada Allahin sana selami var, yani isanin o sözünü yerine getirmiş oluyorlar.

12 havariden biriside luther dir yani yeni ismi ile Ludwig ve en eski ismi Hz Lut aleyhisselam, veya incildeki LUKA, ey nagelbergli lut sen degilmisin beni ilk taniyan, evime gelip misafir olan, cayimi icen, ve bana lut iliminin dünyadaki lavoba su ve tavalet tesisati sistemi oldugunu ögreten, ve benim ilk evimin sifonunu tamir eden sen degilmiydin, ey ludwig sendemi beni taniyamadin, tabi o zamanlar, bende beni bilmoyordumki, siz de o beni taniyamazsiniz zaten, olabilir, amma şimdi duydunuz, bilin artik ben kimim. o beklenen su testisi taşiyan adamim ben , (incilde gecen). bende bunu bu gün duydum, ve bana rabbim vahyettiki, o benim, ve bana incilin o ayeti bu gün nazil oldu ,ve bende bildimki o testili ve ibrikli adam benim yani.ve kimdir o ibrikli adam o adamin oldugu yerlerde ona hazirlik yapin demek o ayet, yeminler olsunki 12 havari canli hemde 12 side işde onlardan biri bize bilmeden ihanet etmesin diye kovduk onlardan birisini.
bir arabanin serisi ciksa, ve fabrikada hata varsa, bir yerinde bir vida eksik takiyorsa, 10 tane ayni arabadan olsa, onundada o vida yokdur, cünkü hatali ve ve ihanet eden havari bugün canlanmiş olunca, yine ayni, onun vidasinin biri bilerek unutulmuş, yani hata etme ihanet etme olsaligi var, ve gitdi düşmanimizin evinde, bizden bizim evimizden bahsetti, ve öyle olunca, ayni durum yani, o bilmiyor amma, vidanin biri eksik olunca, ne yapacak hatali üretim, hani özelikle biryerini eskik hatali yapip iki ay sonra bozulsun yenisini alsin hesabi ile yapilan aletler gibi, bilerek hatali üretim bir adam, icine ihanet etme güdüsü konulmuş havari yani.........

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

Allah (c.c.) bütün insanların kalplerini onun (Mehdi'nin) muhabbetiyle dolduracaktır.

(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 42)

Mehdi zuhur eder, herkes sadece ondan konuşur, onun sevgisini içer ve ondan başka bir şeyden bahsetmezler.

(Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 33)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
(Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in tebasina (ona tabi olanlara) yeniden can ver . Daha önce İbrahim'e ve Tebasina verdigin gibi. Bunlar için (Bu ceşidliliği bize verdiğin için) bütün hamd ve teşekkürlerimiz sanadır.)

"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
(Allah'ım! Muhammed'i ve Tebasini (ona tabi olanlari) çoğalt. Daha önce İbrahimi ve tebasini (ona tabi olanlari) çoğalttığın gibi'. Bunlar için (Bu ceşidliliği bize verdiğin için) bütün hamd ve teşekkürlerimiz sanadır.)

Yolculugumuza başliyoruz :

Eşegin kulagina Karpuz kabugu kaciralim biraz:
Safiye demek Havva Annemizin ismi, ilk iki saf olandan birisi saf ve safiye, saf insan kandirilmaya müsait, o yüzden şeytan ilk onu kandirdi.
ve Ayasofya demek Aya Safiye demek, safiye anne demek mi acaba bizans dilinde,
öyle olursa o safiye anneyse, safiye oranin altinda yatiyorsa, onun yanindada Hz Adem yatiyordur degilmi yani, yaz gelmeden karpuz kabugu, bazi eşşeklere .....

o yüzden en sonlarda yay akrep ve oglak burcu var yani kandirilma egilimli olanlar, ve öyle olunca yay burcu cok iyi niyetli ve o yüzden kandirilabilen saf insan, bir defa deneyim gecirince kazik yiye yiye kazik yememesini ögrenince, artik yaydan gecip kazik atan akrep olur, ondan sonrada oglak, artik iki kisim birisi köprünün öbür tarafin birisi bu tarafin ve bir tarafi iyi saf olan tarafn diger tarafi karanlik zemheri KIşIn dibin o yüzden keci şeytan yani kötü olarak tasvir edilir, yani kötü yani safligi birakipda kötü olmasini, vermemesini ögrenenn ve artik saflikdan uyanikliga gecen insan demek, amma işde oglak burcunun ikinci kismi, artik bir ocakla başlar yeni sene ve isa ile başlar birli ve ve birliden başlayip cok iyi olanlar sicaklaşmaya başlayan havalar ve iylige dogru giden insan yani mevsim 21 aralikdan gecince artik karanlik ve kötü keci iyi keci olmaya başlayan keciler demekdir, yani saf keciler amma köprünün diger tarafi uyanik keci iyilikden maraz dogdugunu bilen keciler ve SINIR 21 aralik, onlarda 21 aralik ile keciligin dibine vurunca döner, artik ve 1 ocakdan sonra artik, buzlar yerini suya ve kovaya birakmaya başlar, ve kova su yani vaccik vuccuk şapir şupur tipir tipir yani topragin buzunu koyuverdigi ve insanin ham maddesi, topragin ve insanin özününün vaccik vuccuk uyuşuk zamani. yani yine denizler su burclari şapirt şupurtcular .....
su safdir tatli veya tuzlu degil ve ekmeginde safini tatliylada yersin tuzluylada yersin, önce firinci yogurdu sonra senin sofraya geldi sende onu yerken recelle yersen tatliyla yogurdun, yok peynirle yedin ise tuzlu ile yogurdun, yahut kahvaltida aci biberle dometes biberle yedin, yani onu aci ile yogurdun, ve o lokma cocuk olcak bir hale gelince, o tatli yogrulduysa, tatli insan, dostu seveni cok insan yok, tuzlu yogurdun ise başi haif belali, yok aci ile yogrudun ise başi belali, amma şeytan bela olur, amma cinler, amma insanlardan kötüler ona hasedilik ve düşmanlik ve kötülük etmek için firsat gözetirler, amma yaradani Allah oldugu için onuda koruyacak odur, yahut aci ile yogrudun ve o lokma kış wınter ve karanlik burclu oldu, ve tatli ile yogurdun, kek yaptin, pasta bisküvi yaptin, yedin o zaman yaz burclu, veya peynirli tuzlu yani, bahar burclari veya sebze ile yedin o ekmegi, yani tuzlu ve bahar burcu, veya sonbahar tatli degil amma tatlisi yapilan yiycekler ayva gibi, veya tatli armut yani, diger kutupta dogan insanlar cünkü bizde yazken onlarda kiş, bizde kiş iken onda yaz, yani ne olur o zaman armut sonbaharda, sonbahar halbuki kiş meyvasi amma, tatli yani burcu diger burc insanlar, ters burclu insan, yani topragi brezilyada meksikada olupda, yukarda newyorkda duran jello gibi ters burc, ters kutup, ters burclu insanlar. tatli ve iyi olmasina ragmen kişin dogan aslan ve oglak, yani aslan amma ters burcda dogdugundan aslan degil oglak, yani iyi oglak yani bir ocakdan sonrasi gibi, yani armut tatli kiş meyvasi yani, ayu ayuuuuuuuuu veya sari tüylü kadinlar vardir, yani ayva burclu kadinlar, sari sari tüyleri vardir vücüdlarinda. kara KILLILAR AYUUU sari KILLILAR ASLAN veya AYVA yani ters burclu olanlar için yani. ve kar yaginca kişin sonu ve dibi karanlik kara kiş olmasina ragmen her yerde kar olunca beyaza bürünmüş, artik dönen, kötülügünde kötü olmaninda sonu olmadigini anlayan akilli insanlar, yani karbeyaz insanlar isa ve mehdi ve iyiliginda fazlasi zarar, kötülügünde fazlasi zarar, anlayan iki zihniyet ve askerleri.yani bizim nick adimizi gibi kara oglan degil KARoglan

---oOo---

Maiyet Nedir? Allahla beraber olmak nedir?

لَا تَحْزَنْ اِنَّ اللّٰهَ مَعَنَاۚ

"La Tahzen, Innallahe Meana"

arkadaşına, mahzun olma demişti, şüphe yok ki Allah, bizimle beraberdir.

Tevbe Suresi 40. Ayetten Pasaj

"La Tahzen, Innallahe Meana" nedir

ve dananin kuyrugunun koptugu yer yine ve peki, Allah, Hz Hüseyin şehid edilirken onunla degilmiydiki, o şehid düşdü demek gerekmezmiki, yahut o an Hz Hüseyinmi Allah ile bereber degildide şehid düşdü, yine Hz isa ayni, yine yahya zekeriya ayni.
Raziye ve Marziye ve "Meana , Meahu" Vahdeti Vücut ikliminde aciklarsak son zamandaki yecüc mecuc heryeri ele gecircek ve en son gögede ok atacaklar, ve ok kanli döncek, ve onuda Haşa "Tanriyi" da öldürdük diyecekler diye rivayet ulaşmiş muhammedden bize, ve vahdeti vücut ile aciklarsak, o kan gelen ok yani füze atacaklar, amma onun kanli olmasi dünyada vahdeti vücut makamina ulaşmiş "birler" denilen Allaha mukarreb kullar vardir. ve onlarin bedeni kainati temsil eder, ve onlarin attigi o füze, onlarin sadece birinde belki, bir sivilce olarak patlamasidir. ve cildini delip kanli sivilce olmasidir yani, yoksa Allahi falan öldürcek bir gücleri yokdur yani, o akilllari dumura ugramiş yaratiklarin geri zekaliligi yani ve hal böyle olunca ve Allah insani halife yaratmiş ve kutsi bir hadisde buyururki:
" Yere göge sigmadim mümin kulumun kalbine sigdim"
yani hal böyle olunca Allah ile maiyet, Allah onun kalbinde ona mukarreb olunca, ve ona ilham ettigindedir, ve fakat yine, bir bedenin görevi bittiyse ondan marifet cikmaycaksa artik, ve o vahdeti vücut mesabesindede olsa, onun bedeni olan kainat, yani hani uzay gemilerinde tehlikeli bir durum olunca, diger insanlara ve yerlere zarar vermemesi için, gemi geri sayima gecer, ve selbe infilak yani, kendi kendini yok etme prosedürü başlar, yani işde Hz Hüseyin ve isa gibi o beden eger yok edilip yeni gemiye yani bir kainat gemisine gecicek ise, o ruh için işde, o zaman Allah o bedeni terkeder, ve artik onun ile beraber degildir, maiyet biter. ve o gemininyani beden gemisinin zalimlerce yok edilmesi, ne Allah a nede o insana zarar vermez, cünkü dedikki, nuh tufani bizler neptünde yaşarken oldu, ve orayi su basdi. ve nuh bir gemi ile ordan bir yakin göge alindi, yani yani gezegene cünkü su hangi gezegeni basmiş, görülüp durur degilmi, neptün ve su gezegeni, yani su basan gezegen yani mevsimde öyle bir oynama varki, artik bir daha yaşam olmaycak derecede, yani ve ve o gemi infilak etmemiş, amma terkedilmiş, ve insanlik kurtlarilmiş, bir yakin göge alinmişlar. ve böyle olunca ibrahim ateşe atilan peygamber, atilmmişmi evet atilmiş, yani ibrahimi manciniga koymuş atmiş nemrut, fakat yani işde güneşin icine gircek kadar yakin giden gökde, o zaman nemrut taniliga kalikcave güneşe dogru giden merkür e dur dön diyemeyince, ibrahim ümmeti yani kim o merkür, ve o da öyle olunca oda ordan alinip, bu sefer venüs mars yani, mars ve zekeriya yahya, büyük bedenleri, yani yine şehit olanlar, ve hayat marsda iken infilak eden beden, ve allah onun soyunu zekeriya ve yahyanin yetiştirdigi yegeni ve kuzeni ve meryem ve isa venüsde olan insanlik, ve isada yani büyük beden isada infilak etdi, o infilak ederken allah nerde, niye maiyet etmedi degil, ve insan için Allah buyuruyor:

إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَن يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنسَانُ إِنَّهُ كَانَ ظَلُومًا جَهُولًا

İnnâ aradnâl emânete alâs semâvâti vel ardı vel cibâli fe ebeyne en yahmilnehâ ve eşfakne minhâ ve hamelehâl insânu, innehu kâne zalûmen cehûlâ.

Sadakallahul Aziym AHZAB Suresi 72. ayet

Meali:

Muhakkak ki biz o Emaneti (Halifeligi yeryüzündedeki Allahligi), semâlara , arza ve dağlara önerdik de, onu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korktular! Onu, İnsan (hilâfeti oluşturan Esmâ mânâlarını açığa çıkarma şuurunu insana yükledik ve onu halifeyi ruyu zemin tayin ettik yani yeryüzünde Allahlik verdik) ! Muhakkak ki o bunu anlamakda ve kullanmakda zâlim (hakikatini hakkıyla yaşamakta yetersiz) ve cahil cikdi malesef.

Sadakallahul Aziym AHZAB Suresi 72. ayet

ve halife olan kimse işde Vahdeti vücüt makamina cikarilmiş: (birler,ücler, beşler, yediler, KIRKLARDAN) "birler" denen kimselerin makamina yükseltilmiş olan kimseler. ve o bir makam, ve o makamda olan kimsede, Allah onun ile yürür, onunla duyar, onunla görür ve "Enel Hak" da onun en son hali, ve o benin demek, yani o benin diyen zaten, şah damarimizdan yakin olan ondaki Allahdir, ve onun o gemiyi idare ettigi yer kalbdir, yani o et kalp degil, nurani kalpdir.ve o Hüseyin efendimizin şehid edilmesi, artik allah onunla beraber degildir, ve o gemiyi teketmişdir, ya o ruh yani Hz Hüseyin yani nuh nebi gibi, neptünden başkla yildiza alincakdir, yahut başka bir beden olarak, Hz isa ve Mehdi gibi yeniden dogacakdir, yine bununda versiyonlari var yani. aynen mehdinin gelecekdn gidip isayi dogurtmasi, onun gelecekdeki mehdi olarak varligini sürdürmesi gibidir. ve kuranda mehdi diye, ve mesih diye tek sadece isaya atfedilir, o zaman mehdi ve isa ayni kimse, ve onun gecmişdeki versiyonu ile gelecekdeki versiyonu bir araya gelince, işde o mehdiye tabi olcak olan isa, ve baba ogul işde onlar. babasida gelecekde olan, ve oglu gecmişde olan, bir sistem ve ausser gewöhnliche bir durum, yani özel bir yapi, duruma özel bir yapidalar. onlar ve öyle olunca onlarin gemisi taşinmamiş, demek olurdu, amma taşinmiş, isayi biz yükselttik diyor kuranda cenabi mevla, yani bir başka göge alinmiş oda, kurtarilmiş, ve en son muhammed ve en en son mehdi, ve dünya ve zamanin sahibi olan, vahdeti vücut makamindaki kimse. o da ayni sistem ile infilak etcek olunca, oda gelecekden gecmişe alincak olan, o deccalin kesmeye kalkma hadisesi, ve onun bedenide tehlikeye girince, insanin zalimligi ve Allahligi bilmemesi olunca, ve deccalin Allahliga zorla ortak olma istegi sonucu, ve mehdi: isa olarak gecmişden gelip mehdiyi kurtarcak olan. yani yumurtami tavukdan, tavukmu yumurtadan formulü ile kurtarilanlar, baba ogul, isa ve mehdi olcakdir.

ve vahdeti vücutlukdan sonra GAVS LIK makami gelirki, GAVS demek ise, hani bugday bitkisnin icinde, bugday olmayan bazi sadece kilcik ve kabuk olan lar vardir, ici boş yani gaviz bugday, yani GAVIZLIK demk işde, ici olmayan sistem yani hava gezegeni, kim o yani, uranüs gibi sadece gaz hava. civa ve civa isa pluton yani denizlerin dibine cökecek KADAR AGIR VE CIVANIN KÜCÜCÜGÜ KULLE GIBI AGIRDIR. VE PLUTO AGIR VE MUSA GEZEGENI. YANI PLUTO musa ümmeti ile ordan alindi ve firavun ve sistemi cökünce pluton ve civa oldu. agir ve ice cöken yildiz sistemi cüce gezegen yani akrep burcu, ve akrep burcunun iki gezegeni var, yani plutodan marsa gecmiş onlarda, yani zekeriya ve uydusu, kücük bir kaya,yani yahya. ve yani gavslik demek ici boşaltilmiş alinmiş sistem yani, artik onda Allahdan başka birşey yokdur, amma onun bedeni ele gecsede ici boş, delince icinde bugday yok, GAVIZ GAVIZ bir işe yaramaz onu ele gecirmek. yani kafirlere karşi alinmiş bir tedbirdir bu da. ve insanogluna kainati yönetme hikmeti, ve emanet(halifelik, yerde yani dünyada, Allahin görevlerini yapan, Allahin tecelli ettigi, bir nevi sifatlarini ve isimlerini tecelli ettirdigi insan olan Allahlik) verildi yani, cüz i Allahlik veya yani halifeyi ruyu zemin veya enel hak makami, amma "insan cahil ve zalim cikdi da bunun kiymetini bilemedi" de böylece tefsir edilmiş oldu vesselam.

Rabbim, Fitneyi Deccaldan, mehdi ve askerlerini muaf eylesin. ve bunun (Vahdeti vücud ve halife i ruyu zeminlik makaminin) kiymetini bilemeyecek cahiller gibi, cahillik edip bu makama zorla oturmak istegindende onlari uzak eylesin.

---oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne, Amiyn.

Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 30 Ocak 2016 Cumartesi

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)