Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siret Okuma ve Burun Mevzusu
RasitTunca-4 

Siret Okuma ve Burun Mevzusu

Karoglanin Siret Okuma ve Burun Mevzusu Hakkindaki Risalesi

siret okuyucu ahmagin birine itafen Burunumuz hakkinda ileri geri konusan ahmkalara burnumun yandan profilini hediye ediyorum ahmak iyi bakda bir daha öyle konus averelmi sandin beni hayata aval aval bakan diye tarif ettin nerden tuttumsa orasi benim oldu hayatta diymem amma benim olnlar var olmaynlar benim zorla aldiklarim var bana otamatik gelenler var benim cagirdiklarim var cagiripda gelmeyenlerim var ne öyle herseye burnumu sokarim sazan brunu ile önce burnumu daldiririm bak o kadar uzun degil burnum sazan degilim her olay dalacak kadar benim dogdugum basagacda deniz yoktu be adam, cay vardi bizim köyde yüzücek kadar, deniz drya yada firat gibi derin nehir falan degil cay cay, alah öyle diyor kipirti olsa kendine söyleniyor sanir diyor, nede karismam gereken isden geri dururum, burun demek budur, averllik bilmem neyi temsil etmez. ahmak. allah burunlari koymus camiz burnu, boga burnu, simi köpek burnu, bilmem fil burnu, bilme hamsi burun,sivri sinek burunlu, bilmem gergadan burnu, bilmem kokarca burnu, yani sen neye göre benim brunumu siniflandirdin ahmakn bak bir dogaya kac cesit burun var, sen kac kategori söylebiliyon burun hakkinda ben ne kadar biliyon gör. bir adam esek oldugunu anlayinca ne kadar alim olsada herkes kartal bilmem boga amma o esek ne kötü bu. adam nefsini bilse neye yarar degilmi. yani adamlik insanlik önemli olan yoksa, ortda gezen tilkilerde, farlerde var, aslanlarda, kaplanalarda var, san düsmesdi benim brunuma kahenet yazmak, beni yaratan en güzel yaratmis, bana en layik olani o bana vermis, bir dah benim hakinda yorum yapma demedim mi ben sana ahmak herif .

“Ben Kulun Zannı gibiyim”

yani beni iyi bilirse iyi kötü bilirse kötüyüm manasi olmaz mı?

insana Allah özgür irade vermiş özgür denemez ama cüzi irade vermiş, yolunu kendisi seçsin diyede yol vermiş, yol var cennete gider, yol var çukura cehennem çukurana gider.
Normal insanlar avam denen takım, ya önünü, ya evini, ya sokağını aydınlatırken, peygamberlerin izini takip edenler ise, peygamberin yolunu aydınlatırlar ki, arkadan gelenler çukura düşmesin diye , peygamber ve gercek veliler, Allah dostları da bir yol çizdiler ise güneşler ve aylar gibi o yoldan geçeçek herkesi aydınlatırlar.
Kimse kimsenin fikrine gem vurma hakkına sahip değildir, velev ki bu bir ateiste bile serbest bırakılmışken, sen kim oluyorsun ki dangalak yol kesen harami, yoluma pusu kurupda, o yoldan gideceklerin yolunu kesiyorsun. Defol git ve kendi çöplüğünde öt. Ey insan beni kömürcüye sorarsan, onun elinde kantar vardır, beni kefeye koyunca, ya abartırda abartır tonlar eder der, yada beni bilmeyen kömürcü kantara koyulclak altınmı olu(kimin kantarla dolusu altını olabilir ki) bir kantar altınım olmayınca yok sayar ve bu bir okka bile etmez der, beni kuyumcuya sorarsan eğer ben bir ton geliyorsam onun terazide beni tartmaz, o cünkü miskal ile tartmaya kılı kırk yarmaya alışmış bendeki göreceği kücük bir hata o terazideki dengeyi de bozar, benim kılı kırk yarmadığımı görünce, o da der bu bir miskal etmez der. Beni mimar mühendise sorarsan, oda metreyle ölçer, santim le çizer be gülüm, yani büyüğümü küçük eder gülüm, çoklarımı hiç eder gülüm,
oysa ki Herkes ağırlığınca okka eder, boyunca da metre eder be gülüm.

“Doğru Zamanda, Doğru Seceneği Yakalamaktır Hayat”

“Siyah Renk Renkleri yutucudur.
Kış Burcu insana Fikrini kabul ettiremezsin
Çünkü O’nun kendi bir doğrusu var,
Deveye hendek meselesi
işte Çocuklarına veya etrafına ve insanlara hep itraz edende
burcuyla alakalı, o yüzden önceki söze atfen
hep itiraz edenlerde Hep Erkek beyin değildir
Yaz burcu ise hep iyilik güzellik ister ve mülayim dir
Kuran daki peygambere atfen yumuşak huylu olmak
Fakat Yumuşak çivi ile bina yapılmaz be azizim
Tahtayı bile delmez Yumuşak çivi
O zaman biraz ondan biraz bundan ve dualite
ve Bahar Buçları Ki Muhammed Bahar burcudur
Hiç Çemen yumuşak olsa
Sabanla eşemediğimiz toprağı deler mi
Doğru zamanda sert
Doğru zamanda yumuşak olmak
Doğru zamanda yağan yağmur
çemenin topraği delmesini sağlayan
doğru zamadan yağan kar
çemeni donmaktan koruyan
Yani velhasıl
“Doğru Zamanda, Doğru Seceneği Yakalamaktır Hayat”

“Siret Okumakla Adam Tanınmaz, Giyilen Çala Çaputa, Görülen Göze Kaşa Aldanma Sofi /Sofiye, Allah Elması, Kazmayınca Ulaşılmayan Diiip Derinlere Saklamış, Üstünüde içini Göstermeyen Kara Kara Kömürler ile Örtmüş Unutma”

Bir Karoglan Risalesi 4 Kasım 2018

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 4 Kasım 2018, 22:50

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)